Hayrabolu Belediyesi
tekirdağ
tekirdağ
tekirdağ
Kurumsal

HAYRABOLU’NUN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 95. YILDÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI (14.11.2017)

Hayrabolu ilçesinin Düşman İşgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü törenlerle kutlandı.

Törenler, Kaymakamlık binasının önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağının göndere çekilmesiyle başladı.

Hükümet konağı bahçesinde yapılan törenlerde ise Kaymakam İsmail Bayata, Garnizon Komutanı Albay Osman Kaan Özev, Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, halkın, askeri birlik ve okulların bayramını kutladı.

Avcılar Derneği, Atatürk ve İhsan Korkmaz İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan göç grubuyla ilçenin düşman işgalinden kurtuluşu canlandırıldı. Ardından Babaeski Folklor Kurumu Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Halk Oyunları Topluluğu ve Lüleburgaz Ertuğrul Köyü Cumhuriyet Kadınları Korosu etkinlikleriyle devam etti.

Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, yaptığı konuşmada, İlçemizin kurtuluşunu tüm Hayrabolulularla birlikte kutlamanın onurunu yaşadıklarını söyledi.

Törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İlçe Kaymakamı İsmail Bayata, Garnizon Komutanı Albay Osman Kaan Özev, Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.